Zawody centralne

Czas i miejsce zawodów

Zawody centralne 52 Olimpiady Biologicznej odbędą się zgodnie z harmonogramem w dniach 21–23 kwietnia 2023 r. na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Miecznikowa 1.

Szkolenia przed zawodami

Komitety okręgowe będą organizowały szkolenia przygotowujące uczestników do zawodów centralnych. Zawodników prosimy o cierpliwe oczekiwanie na kontakt ze strony właściwego komitetu okręgowego.

Recenzje prac badawczych

Recenzje prac badawczych zostaną przesłane zawodnikom pocztą elektroniczną po posiedzeniu Komisji Oceniającej ds. prac badawczych zaplanowanym na początek kwietnia, ale nie później niż na tydzień przed rozpoczęciem zawodów.

Rozpoczęcie zawodów

W piątek 21 kwietnia planowana jest rejestracja uczestników oraz uroczyste rozpoczęcie zawodów. Uczestnicy spoza Warszawy będą mogli skorzystać z noclegów od 21 do 24 kwietnia. Koszt noclegów pokrywa KGOB. Wszystkie formalności łącznie z rezerwacją i rozliczeniem bezgotówkowym załatwia KGOB.

Prosimy nie dokonywać samodzielnie rezerwacji hotelowych.

Informacje o hotelu

Ibis Budget Warszawa Reduta
ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 16
02-366 Warszawa
tel.: 22 572 25 00 / 22 824 05 40

Zwrot kosztów przejazdu

Uczestnicy przyjeżdżają na zawody centralne indywidualnie, tzn. KGOB nie organizuje przejazdów grupowych.

Koszty podróży najtańszym środkiem lokomocji (PKP – pociąg osobowy,  pośpiesz. II kl., PKS) pokrywa Komitet Główny Olimpiady Biologicznej tylko po pozostawieniu biletu w jedną stronę oraz wypełnionego oświadczenia o kosztach związanych z podróżą powrotną. Zwrot wydatków za podróż będzie dokonywany przelewem na konto bankowe wskazane przez zawodnika.

Wyżywienie

KGOB zapewnia wyżywienie dla uczestników podczas trwania zawodów centralnych. Specjalne wymagania dietetyczne zostaną uwzględnione wg formularzy uzupełnionych podczas wrześniowej rejestracji uczestników. Jeżeli od tego czasu specjalne wymagania dietetyczne uległy zmianie, prosimy o kontakt e-mail z KGOB.

Pierwszy dzień zawodów

Uczestnicy w sobotę 22 kwietnia zostaną podzieleni na cztery około 20-osobowe grupy. Dla każdej z grup zostaną przydzielone takie same zadania praktyczne wykonywane w laboratoriach, ale będą one wykonywane w innej kolejności. Możliwy zakres tematyczny pracowni jest określony w Regulaminie.

Podczas części praktycznej zawodów do rozwiązania części zadań będą mogły być wykorzystywane komputery. W poniższym pliku znajduje się lista oprogramowania dostępnego dla uczestników.

Drugi dzień zawodów

Rano w niedzielę 23 kwietnia odbędzie się egzamin pisemny, a następnie po krótkiej przerwie rozpoczną się obrony prac badawczych. W trakcie obrony uczestnicy będą mieli możliwość odniesienia się do pisemnych recenzji prac.

Zakończenie zawodów

Uroczyste zakończenie zawodów jest planowane na poniedziałek 24 kwietnia przed południem.