Zawody centralne

Czas i miejsce zawodów

Zawody centralne 51 Olimpiady Biologicznej odbędą się zgodnie z harmonogramem w dniach 22–24 kwietnia 2022 r. na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Miecznikowa 1.

Szkolenia przed zawodami

Komitety okręgowe będą organizowały szkolenia przygotowujące uczestników do zawodów centralnych. Zawodników prosimy o cierpliwe oczekiwanie na kontakt ze strony właściwego komitetu okręgowego.

Recenzje prac badawczych

Recenzje prac badawczych zostaną przesłane zawodnikom pocztą elektroniczną po posiedzeniu Komisji Oceniającej ds. prac badawczych zaplanowanym na początek kwietnia, ale nie później niż na tydzień przed rozpoczęciem zawodów.

Rozpoczęcie zawodów

W piątek 22 kwietnia planowana jest rejestracja uczestników oraz uroczyste rozpoczęcie zawodów. Uczestnicy spoza Warszawy będą mogli skorzystać z noclegów od 22 do 25 kwietnia.

Informacje o hotelu

Ibis Budget Warszawa Reduta
ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 16
02-366 Warszawa
tel.: 22 572 25 00 / 22 824 05 40

Zwrot kosztów przejazdu

Koszty podróży najtańszym środkiem lokomocji (PKP – pociąg osobowy,  pośpiesz. II kl., PKS) pokrywa Komitet Główny Olimpiady Biologicznej tylko po pozostawieniu biletu w jedną stronę i podpisanego oświadczenia o kosztach związanych z podróżą powrotną. Zwrot wydatków za podróż będzie dokonywany przelewem na konto bankowe wskazane przez zawodnika lub opiekuna delegowanego z okręgu.

Pierwszy dzień zawodów

Uczestnicy w sobotę 23 kwietnia zostaną podzieleni na cztery około 20-osobowe grupy. Dla każdej z grup zostaną przydzielone takie same zadania praktyczne wykonywane w laboratoriach, ale będą one wykonywane w innej kolejności.

Drugi dzień zawodów

Rano w niedzielę 24 kwietnia odbędzie się egzamin pisemny, a następnie po krótkiej przerwie rozpoczną się obrony prac badawczych. W trakcie obrony uczestnicy będą mieli możliwość odniesienia się do pisemnych recenzji prac.

Zakończenie zawodów

Uroczyste zakończenie zawodów jest planowane na poniedziałek 25 kwietnia przed południem.