Sponsorzy

Sponsorzy główni:

Adamed

Zapraszamy na stronę http://adamed.com.pl/pl oraz https://adamedsmartup.pl/

delta optical

Zapraszamy na stronę https://deltaoptical.pl/

Patronaty honorowe:

Komitet Biologii Środowiskowej i Ewolucyjnej PAN

logo polityki 2016

Sponsor nagród:

Zapraszamy na stronę www.sanprobi.pl

Wydawnictwa:

Książka Simona Kinga i Clare Nasir „Jaki pachnie deszcz – 100 pytań na temat zadziwiających zjawisk pogodowych” jest dość niecodziennym ujęciem problematyki związanej z pogodą, klimatem, przestrzenią pozaziemską, historią wojen i polityką globalną. Ujęte w postać odpowiedzi na 100 pytań zagadnienia, są na ogół odrębnymi ciekawymi opowiadaniami o powyższych tematach. Znajduje odpowiedź jak i dlaczego pachnie deszcz, a właściwie otoczenie tuż przed i po deszczu, dlaczego i czy to prawda, że gorąca woda zamarza szybciej niż zimna.

Obok takich i innych ciekawostek znajdziemy profesjonalnie, lecz przystępnie, nawet dla pogodowego laika, omówienie natury siły Coriolisa, prądów strumieniowych, globalnej cyrkulacji atmosfery i oceanów oraz zmian klimatu. Wiele miejsca poświęcono obiektom w bliższej i dalszej  przestrzeni kosmicznej i ich interakcji z naszą planetą, atmosferą i oceanem.

Charakterystyczną, nieco zaskakującą czytelnika formą publikacji, odmienną od innych popularnonaukowych lub podręcznikowych pozycji o tej tematyce, jest niezwykle uboga warstwa ilustracyjna. Nie spotkamy schematów frontów czy cyklonów, barwnych zdjęć chmur i zjawisk. Ponad 300 stronicowa książka jest natomiast fascynującą, wręcz epicką opowieścią o obiektach i zjawiskach pogodowych, wzajemnie i wielowątkowo ze sobą powiązanych. Każdy na podstawie tych opisów potrafi wyobrazić sobie obiekt czy opisywany proces.

Są wśród tych pytań i odpowiedzi zagadnienia znane każdemu odbiorcy prognoz w mediach, lecz są również takie, które wymagają nawet u profesjonalistów głębszej refleksji i niemałego wysiłku intelektualnego. Nie jest to podręcznik meteorologii, lecz interesująca podróż po świecie – od jądra Ziemi, przez atmosferę i oceany, ku Układowi Słonecznemu i jądru naszej gwiazdy.

W kilku słowach – książka warta polecenia każdemu, kto interesuje się otaczającą nas naturą i zjawiskami ją kształtującymi, w szczególności Czytelnikom i Sympatykom naszego serwisu pogodowego.

dr inż. Ryszard Klejnowski

synoptyk ICM UW

REECE   URRY   CAIN  Biologia_okładka_150_dpi
WASSERMAN   MINORSKY   JACKSON

BIOLOGIA CAMPBELLA
ISBN 978-83-7818-716-5
Cena det. 199 zł

NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCY SIĘ PODRĘCZNIK BIOLOGII NA ŚWIECIE

Druga polska edycja fenomenalnego podręcznika biologii opracowanego przez zespół słynnych biologów amerykańskich. Perfekcyjna kompozycja materiału, mnóstwo doskonałych ilustracji, rzetelne opracowanie i przystępny język, to niezaprzeczalne atuty tej niezwykłej książki. To wydanie – zmienione, unowocześnione i znacznie poszerzone – zawiera najnowsze odkrycia i wyniki badań w tej błyskawicznie rozwijającej się gałęzi nauki, szczególnie w takich dziedzinach jak ewolucja, ekologia czy genetyka.

Podręcznik stanowi nieodzowną pomoc dla uczniów i studentów kierunków medycznych i biologiczno-chemicznych ale jest także pasjonującą  lekturą dla wszystkich tych, którzy po prostu są ciekawi świata i rządzących nim mechanizmów.

Zapraszamy na stronę www.biologiacampbella.pl oraz www.rebis.com.pl

ELDRA PEARL SOLOMON biologia villego
LINDA R. BERG, DIANA W. MARTIN

BIOLOGIA

ISBN: 978-83-7763-252-9
Cena det. 199 zł
Oficyna Wydawnicza MULTICO

Nowa „BIOLOGIA” to NAJLEPSZY NA ŚWIECIE PODRĘCZNIK BIOLOGII

Szczególną uwagę nowa „BIOLOGIA” zwraca na metodykę badań biologicznych. Przedstawia je m.in. na rycinach zatytułowanych „Metoda badawcza”. Przedstawiają one zwięźle i obrazowo ważne doświadczenia oraz procesy biologiczne, a także przebieg badań naukowych.

Klarowny układ treści nowej „BIOLOGII”, rozszerzony i udoskonalony materiał graficzny, a także prosty, przystępny i poprawny język ułatwiają studentom przyswajanie wiedzy. Służą temu celowi również umieszczone na końcu książki dodatki, w tym doskonałe, unikatowe objaśnienie konstrukcji terminów naukowych oraz słownik znakomicie wyjaśniający i systematyzujący nazewnictwo biologiczne.

Zapraszamy na stronę www.multicobooks.pl