Sponsorzy

Sponsorzy główni:

Adamed

Zapraszamy na stronę http://adamed.com.pl/pl oraz https://adamedsmartup.pl/

delta optical

Zapraszamy na stronę https://deltaoptical.pl/

Patronaty honorowe:

 

Komitet Biologii Środowiskowej i Ewolucyjnej PAN

 

logo polityki 2016

 

Wydawnictwa:

LAWRENCE M. ELSON, WYNN KAPIT

ANATOMIA CZŁOWIEKA. ATLAS DO KOLOROWANIA
ISBN 978-83-8062-353-8
cena det. 59,90 zł

Ta pozycja to wspaniała pomoc naukowa dla studentów medycyny i kierunków pokrewnych, uczniów szkół średnich i pragnących kształcić się w tych dziedzinach oraz wszystkich zainteresowanych anatomią. Pierwsze wydanie Atlasu anatomicznego do kolorowania ukazało się w 1977 roku i odniosło natychmiast sukces, który przyczynił się do rozwoju całkowicie nowej formy na rynku wydawniczym – edukacyjnych książek do kolorowania.

„…Ten podręcznik już od wielu lat pomaga wizualizować i poznawać działanie ludzkiego organizmu za pomocą praktycznego kolorowania poszczególnych struktur oraz odpowiadających im nazw, a także zrozumieć występujące miedzy nimi zależności strukturalne i funkcjonalne”. – Lawrence M.Elson

Niniejsze wydanie jest przejrzyste, zwięzłe i przyjazne dla użytkownika, opisy są spójne. Na końcu książki umieszczono słownik z ważnymi terminami. Atlas jest ułożony tematycznie i podzielony na rozdziały, w taki sposób, że wszystkim 162 strukturom ciała i opisującym je terminom towarzyszy pomysłowy system kolorowania ułatwiający przyswajanie wiedzy. Kolorowanie sprzyja zapamiętywaniu. Jest to jeden ze sposobów nauczania kinestetycznego, skojarzenia wzrokowe pomagają przyswoić terminologię naukową oraz inne ważne informacje.

„Oferujemy materiał szkoleniowy dla szerszego audytorium, niż czynią to typowe podręczniki do anatomii…Pragniemy, żeby przyswajanie wiedzy za pomocą Atlasu było wyłącznie pozytywnym doświadczeniem” – Wynn Kapit, Lawrence M. Elson

Najnowsze wydanie Anatomii Człowieka. Atlas do kolorowania wsparło tysiące kolorujących czytelników, którzy służyli swoimi radami, w tym szkoleniowcy, wykładowcy, nauczyciele, ratownicy medyczni, trenerzy, protokolanci sądowi, prawnicy, stomatolodzy, pielęgniarze, lekarze, fizjoterapeuci, a także studenci, którzy rozpoczęli kształcenie w zakresie anatomii.

Lawrence M. Elson – doktor nauk medycznych, otrzymał tytuł doktora z zakresu anatomii człowieka, był adiunktem w Baylor College of Medicine w Houston. Doktor Elson uczestniczył w tworzeniu programu edukacyjnego dla asystentów lekarzy, prowadził zajęcia z zakresu preparowania anatomicznego na University of California School of Medicine w San Francisco, a w City College of San Francisco uczył anatomii ogólnej – od anatomii protistów po anatomię człowieka. Zaprojektował treść oraz układ książki, wykonał szkice oraz napisał tekst.

Wynn Kapit – twórca oraz ilustrator książki. W 1975 roku uczył rysunku postaci w szkole dla dorosłych w San Francisco, doszedł do wniosku, że musi się dowiedzieć czegoś więcej o kościach i mięśniach. Zapisał się więc na zajęcia anatomii doktora Elsona w San Francisco City College. Gdy był studentem, stworzył szablon do kolorowania złożony ze słów i ilustracji, który okazał się niezwykle skutecznym narzędziem ułatwiającym uczenie się anatomii.

REECE   URRY   CAIN  Biologia_okładka_150_dpi
WASSERMAN   MINORSKY   JACKSON

BIOLOGIA CAMPBELLA
ISBN 978-83-7818-716-5
Cena det. 199 zł

NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCY SIĘ PODRĘCZNIK BIOLOGII NA ŚWIECIE

Druga polska edycja fenomenalnego podręcznika biologii opracowanego przez zespół słynnych biologów amerykańskich. Perfekcyjna kompozycja materiału, mnóstwo doskonałych ilustracji, rzetelne opracowanie i przystępny język, to niezaprzeczalne atuty tej niezwykłej książki. To wydanie – zmienione, unowocześnione i znacznie poszerzone – zawiera najnowsze odkrycia i wyniki badań w tej błyskawicznie rozwijającej się gałęzi nauki, szczególnie w takich dziedzinach jak ewolucja, ekologia czy genetyka.

Podręcznik stanowi nieodzowną pomoc dla uczniów i studentów kierunków medycznych i biologiczno-chemicznych ale jest także pasjonującą  lekturą dla wszystkich tych, którzy po prostu są ciekawi świata i rządzących nim mechanizmów.

Zapraszamy na stronę www.biologiacampbella.pl oraz www.rebis.com.pl

 

ELDRA PEARL SOLOMON biologia villego
LINDA R. BERG, DIANA W. MARTIN

BIOLOGIA

ISBN: 978-83-7763-252-9
Cena det. 199 zł
Oficyna Wydawnicza MULTICO

Nowa „BIOLOGIA” to NAJLEPSZY NA ŚWIECIE PODRĘCZNIK BIOLOGII

Szczególną uwagę nowa „BIOLOGIA” zwraca na metodykę badań biologicznych. Przedstawia je m.in. na rycinach zatytułowanych „Metoda badawcza”. Przedstawiają one zwięźle i obrazowo ważne doświadczenia oraz procesy biologiczne, a także przebieg badań naukowych.

Klarowny układ treści nowej „BIOLOGII”, rozszerzony i udoskonalony materiał graficzny, a także prosty, przystępny i poprawny język ułatwiają studentom przyswajanie wiedzy. Służą temu celowi również umieszczone na końcu książki dodatki, w tym doskonałe, unikatowe objaśnienie konstrukcji terminów naukowych oraz słownik znakomicie wyjaśniający i systematyzujący nazewnictwo biologiczne.

Zapraszamy na stronę www.multicobooks.pl