Aktualności

IBO 2018

Szanowni Państwo,

W imieniu Członków Komitetu Głównego Olimpiady Biologicznej i swoim z wielką radością donoszę, że podczas tegorocznej Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej – IBO 2018, reprezentujący Polskę Uczniowie zdobyli CZTERY MEDALE – Paweł Tyrna – złoto, Jaromir Tomasik i Kacper Ludwig – srebro, Jaromir Hunia – brąz. W zeszłym roku pisałem, że lipiec 2017 r. był szczególny, gdyż osiągnęliśmy największy sukces od 16 lat. Teraz nasi wspaniali Uczniowie pobili rekord – są najlepsi w historii, nigdy nie mieliśmy aż tak dużego sukcesu podczas IBO.

Jednocześnie, pękając z dumy, chciałbym serdecznie podziękować naszym wspaniałym Chłopakom za trud, wytrwałość, poświęcenie i niemożliwą do wyrażenia radość jaką nam dali.

Dziękuję także naszym Opiekunom, którzy dzielnie tłumaczyli zadania i organizowali wyjazd, byli wsparciem dla naszych Zwycięzców  – Takao Ishikawie, Piotrowi Bernatowiczowi i Jakubowi Baczyńskiemu.

Serdecznie dziękuję i gratuluję wszystkim Państwu, bez których poświęcenia ten wielki sukces byłby niemożliwy – wspaniałym Członkom Komitetów Okręgowych Olimpiady Biologicznej, wspaniałym Nauczycielom i nade wszystko Rodzicom, dzięki których wsparciu, bezgranicznej opiece oraz wierze w sukces młodzieży to zwycięstwo nie było by możliwe.

Piotr Bębas

Rejestracja na 48 Olimpiadę Biologiczną (2018/2019)

Drodzy Uczestnicy Olimpiady Biologicznej

Rejestracja na kolejną edycję Olimpiady Biologicznej została już otwarta. Zachęcamy do jak najwcześniejszej rejestracji szczególnie te osoby, które planują wykonać pracę terenową w okresie wakacji letnich. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie poświęconej rejestracji.

Z poważaniem

Zespół KGOB

Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2018

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Letniej Szkoły Mikroskopii Optycznej 2018.

W trakcje szkolenia uczestnik zapozna się z różnymi technikami obserwacji mikroskopowych – obserwacją w jasnym i ciemnym polu, w polaryzacji, kontraście fazowym i fluorescencji. Będzie miał okazję poznać zasady ustawiania mikroskopu do pracy w każdej z tych technik, a także przećwiczyć je praktycznie. Dodatkowo nauczy się przygotowywać preparaty mikroskopowe, świeże i trwałe. Dowie się, jak dobierać do swoich wymagań i jak obsługiwać kamery mikroskopowe. W trakcie ćwiczeń, uczestnik nauczy się jak wykonywać nimi zdjęcia, nagrywać filmy, składać uzyskane obrazy w mikropanoramy, zdjęcia o poszerzonej głębi ostrości oraz tworzyć proste modele 3D.

Więcej o warsztatach mikroskopowych na http://warsztaty.mikroskopia.com/

Międzynarodowa Olimpiada Biologiczna

Najbliższe zawody międzynarodowe obędą się w dniach 15-22 lipca 2018 roku w Teheranie.

Jak co roku Komitet Główny Olimpiady Biologicznej zamierza wyłonić spośród laureatów zawodów centralnych czworo reprezentantów na zawody MOB. Bezpośrednio po ceremonii zakończenia 47 Olimpiady Biologicznej do zdobywców czołowych miejsc zostaną wysłane zaproszenia na dodatkowe kwalifikacje, które są wstępnie zaplanowane na 28 i 29 kwietnia w Warszawie.

Zawody centralne

Drodzy Uczestnicy Olimpiady Biologicznej

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi zawodów centralnych 47 Olimpiady Biologicznej.

Zwracamy także uwagę, że w dziale informatory został opublikowany nowy poradnik do pracowni biochemicznej oraz trzy filmy instruktażowe pomocne w przygotowaniach do zawodów centralnych.

Z poważaniem

Zespół KGOB

Wyniki zawodów II stopnia 47 Olimpiady Biologicznej

Drodzy Uczestnicy Olimpiady Biologicznej

Znane są już wyniki zawodów II stopnia 47 Olimpiady Biologicznej. Do zawodów centralnych zostało zakwalifikowanych 91 spośród 613 uczestników, którzy osiągnęli 44 lub więcej punktów z egzaminu pisemnego.

Zachęcamy do zapoznania się z raportem zawierającym (1) rozstrzygnięcia odwołań od zasad oceniania rozwiązań zadań; (2) zasady weryfikacji oceny rozwiązań zadań otwartych przez KGOB; (3) listę numerów PESEL osób, których prace zostały poddane weryfikacji oraz (4) rozkład punktów wszystkich uczestników.

Z poważaniem

Zespół KGOB

Informacja o zawodach II stopnia 47 Olimpiady Biologicznej

Drodzy Uczestnicy Olimpiady Biologicznej

Prosimy o zapoznanie się z adresami miejsc przeprowadzania zawodów II stopnia 47 Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2017/2018. Egzamin rozpoczyna się 20 stycznia o godz. 11 i trwa 180 min. Prosimy o przybycie na miejsce pół godziny wcześniej.

Forma egzaminu i zasady jego przeprowadzanie są takie same jak podczas 46 Olimpiady Biologicznej – zachęcamy do zapoznania się z zeszłorocznym arkuszem.

Z poważaniem

Zespół KGOB

Niezbędnik akademicki

Szanowni Państwo,

z przyjemnością prezentujemy nowe, bezpłatne e-czasopismo – Niezbędnik Akademicki PWN – skierowane do pracowników naukowych i dydaktycznych, jak również do wszystkich zainteresowanych zmianami i reformami związanymi ze szkolnictwem wyższym w Polsce.

Wydawnictwo Naukowe PWN oraz Wydawnictwo Lekarskie PZWL od początku swojego istnienia dostarczają rzetelnej i wartościowej wiedzy. Chcemy stale wspierać środowisko akademickie, informując o wszystkich zmianach dotyczących polskiej nauki.

Dokładamy wszelkich starań, aby wiedza zawarta w Niezbędniku Akademickim PWN była zawsze na najwyższym poziomie. Dlatego ludzie tworzący z nami kolejne wydania e-czasopisma, to znakomite grono przedstawicieli środowiska akademickiego. Wspólnie z Autorami prezentujemy kompleksowe źródło informacji dla władz uczelni, pracowników naukowych oraz dydaktycznych.

Serdecznie polecamy najnowszy numer Niezbędnika Akademickiego PWN i życzymy miłej lektury.

Aktualny numer, harmonogram wydań oraz wydania archiwalne dostępne są na: www.niezbednikakademickipwn.pl

Wydanie specjalne: Narodowy Kongres Nauki 2017

Banner_mailing_Niezbednik_20171001