Aktualności

Zmiana harmonogramu

Po konsultacji z nauczycielami i za zgodą MEiN została podjęta decyzja o zmianie harmonogramu zawodów szkolnych.

Egzamin pisemny zawodów szkolnych 52 Olimpiady Biologicznej został przełożony z 15 października 2022 r. (sobota) na 18 października 2022 r. (wtorek).

Godzina rozpoczęcia egzaminu pozostaje bez zmian (godz. 9:00).

Szczegółowe informacje o zmianie terminów zależnych znajdują się w pliku PDF.

52 Olimpiada Biologiczna

Komitet Główny Olimpiady Biologicznej przy zarządzie głównym PTP im. Kopernika został wyłoniony w konkursie MEiN jako organizator Olimpiady Biologicznej w latach 2022-2025.

Zachęcamy do zapoznania się z nowym regulaminem oraz harmonogramem.

Rejestracja uczestników 52 Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2022/2025 rozpocznie się 1 września 2022 r.

Olimpiada Biologiczna 2022-2025

KGOB przedstawił MEiN ofertę na organizację Olimpiady Biologicznej w latach 2022-2025. Cierpliwie czekamy na rozstrzygnięcie konkursu i do tego czasu nie możemy opublikować żadnych informacji, w tym harmonogramu, na temat organizacji Olimpiady Biologicznej w najbliższych latach.

Obrona pracy badawczej

W związku z powtarzającymi się pytaniami w sprawie obrony pracy badawczej poniżej udzielamy następujących informacji:

  • uczestnik może przekazać komisji dodatkową dokumentację w postaci plików cyfrowych lub wydruków,
  • nie będzie możliwości przedstawienia prezentacji multimedialnej w postaci pokazu slajdów.

Multico

W sobotę 23 kwietnia podczas zawodów Olimpiady Biologicznej od godziny 9 do 15 będzie okazja do zapoznania się z ofertą książek o tematyce przyrodniczej wydawnictwa Multico.

Oprogramowanie c.d.

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi oprogramowania dostępnego podczas zawodów III stopnia wyjaśniamy, że podczas obliczeń statystycznych to uczestnicy będą decydowali o tym, z jakiego oprogramowania skorzystają.

Do wyboru będzie aplikacja kalkulator stanowiąca część systemu Windows 10, arkusz kalkulacyjny Calc, wchodzący w skład pakietu LibreOffice oraz pakiet statystyczny R. Ponadto będą udostępnione tablice statystyczne oraz długopisy i kartki papieru do obliczeń bez użycia komputera. Metoda rozwiązywania zadań statystycznych będzie dowolna, tzn. sprawdzany będzie jedynie ostateczny wynik.

Zabronione będzie jednak korzystanie z innych aplikacji, które mogą być zainstalowane na komputerach egzaminacyjnych, ale nie zostały wymienione w komunikacie, np. MS Excel, wchodzący w skład pakietu MS Office. Wierzymy, że przygotowania do startu w Olimpiadzie Biologicznej powinny być oparte o równy dostęp do wolnego oprogramowania.